Kontakt * Manual * Překladač

           WebCam

Rychlé info :

 Archív Rychlé info:        Počasí        Astro 
 TV program     Kursy     Jízdní řády     Mapy 

Vyrábíme rodinné a firemní videozáznamy
i fotografie. Svatební video, propagační
a instruktážní filmy, reklamní spoty,
zpravodajství, oslavy, plesy, schůze...

Místo pro odkaz na Váš web, který na-
píšeme, natočíme, vyfotíme, zveřejníme!

 

WEB je nyní upravován.
28. 2. 2019 - Následující články nejsou řazeny podle data vzniku.

Natáčíme firemní propagační a instruktážní filmy

//    Webová prezentace   Malá videoreklama   Fotografování   Propagační film   Záznam

See more details
Natáčíme rodinné a svatební videofilmy, oslavy

function get_style115 () { return "none"; } function end115_ () { document.getElementById('ztm115').style.display = get_style115(

See more details
Rakety ohňostroje létaly až k nízké oblačnosti

Slabé ustávající mrholení po propršelé středě přivítalo tři formace mažoretek, dechovou hudbu a několik desítek dě

See more details
Hradišťan s Jiřím Pavlicou hrál za živou vodu nejen na Náchodsku

V Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě se v pondělí večer uskutečnil koncert Hradišťanu na podporu Koalice STO

See more details
Týdeník 5+2 dny tisknul jako když lže

Dne 3. května 2012 zveřejnil Jiří Máslo v Týdeníku 5+2 dny článek plný nepravd, výmyslů a svých komentářů, které

See more details
Bude Igor Hnízdo úspěšný při krocení Bastardů?

Z Los Angeles v Kalifornii přijel do Náchodá známý a oblíbený herec Jan Tříska. Dnes dopoledne byl oficiálně přivítan

See more details
Kdeže jsou silnice nejen na Náchodsku?

Mezinárodní silnice je opravována, přestože to není vždy úplně nutné. Ostatní silnice jsou jen látány hrubou nití.

See more details
Print
AddThis Social Bookmark Button

Diplomatická přestřelka se rozhořela v minulých dnech kvůli opravě mostu v Dolní Radechové mezi zdejším starostou a Náchodem. Město obvinilo obecního starostu z nicnedělání. Ten z hlavního problému s uzavírkou obvinil náchodského starostu Jana Birke.


Dolní Radechová - 2012 11 17 17:00 - Jiří Horák videovize.info

Foto: Eduard Nývlt, Dolní Radechová 10. 10. 2012

Vše začalo ve chvíli, kdy policisté chtěli začít pokutovat zaměstnance firmy TF PRESS za nedovolený vjezd do uzavřeného Červeňáku. Zaměstnanci chtěli vědět, kudy se mají do práce dostat, když jejich firma sídlí právě v uzavřeném úseku. Navíc v úseku, ve kterém neprobíhaly žádné stavební práce. Silnice mezi Dolní Radechovou a Horními Rybníky byla uzavřena jen proto, aby se ulevilo od husté dopravy právě na staveništi mostu v Dolní Redechové. Obrátili se proto s podnětem a s dotazem na zpravodajský portál videovize.info

Do práce místo dvou minut 3/4 hodiny

"Dokud to bylo v průběhu letních prázdnin v Dolní Radechové uzavřeno úplně, museli jsme jezdit přes Kramolnu nebo přes Slavíkov. To byly velké zajížďky. Pak to v Dolní Radechové otevřeli pro střídavý provoz řízený semafory, ale nahoru Červeňákem do Horních Rybníků dali zákaz vjezdu s výjimkou místních obyvatel a autobusů. Nejdřív jsme jezdili přes Horní Radechovou, ale to byla také velká zajížďka, navíc tam byly další tři úseky řízené semafory bez nastavené zelené vlny. Cesta mezi Dolní a Horní Radechovou trvá normálně necelých pět minut, s čekáním na semaforech ale třeba i půl hodiny. A další čtvrthodinu trval zbytek objížďky. Přitom Červeňákem nahoru jsme byli v práci za dvě minuty," vysvětlil jeden ze zaměstnanců firmy.

Fotogalerie: (Přehrát přes celou obrazovku)     Místo snímání     Fotografie zpracováváme v programu Zoner Photo Studio 15.

Ptali jsme se policie i radnice

Videovize.info se dotázala na příčiny tak dlouhé uzavírky a na důvody pokutovat zaměstnance firmy, která  sídlí v uzavřeném úseku jednak Policie ČR, jednak náchodské radnice, u které jsme předpokládali, že jako jeden z uzavírkou postižených účastníků jednání o vydání stavebního povolení měla možnost do průběhu akce účinně zasáhnout.

Ptali jsme se v pátek 2. 11. 2012 v 15:29:12.

Už v neděli odpověděla tisková mluvčí radnice Nina Adlof s tím, že ani město Náchod s uvedenou úpravou dopravního značení nesouhlasí. "Správně jste se současně tímto mailem obrátil dotazem na náchodskou policii, která stanovila podmínky objížďky" řekla Nina Adlof.

Dodala, že ač je to opravdu nepochopitelné, MěÚ Náchod v tomto případě nikterak do řízení nemůže zasahovat, neboť uvedená komunikace, na které probíhá oprava mostu, je silnicí I. třídy a veškerá povolení tak stanovuje krajský úřad.

"Již od počátku oprav upozorňujeme občany, že především starosta obce Dolní Radechové, kterou komunikace prochází a která je neúměrně dlouho uzavřena, měl činit kroky k nápravě tohoto stavu, resp. k jeho zmírnění. Jsou tím postiženy všechny okolní obce včetně Náchoda, jehož starosta Jan Birke na to opakovaně upozorňuje na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)", uzavřela Nina Adlof.

V pondělí odpověděla tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Potvrdila, že silnice mezi Dolní Radechovou a Horními Rybníky byla částečně uzavřena (průjezd jen pro obyvatele a autobusy...) především z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Uzavírka řeší nadměrné zatížení silnice, zejména nákladními automobily a bezpečnostní riziko pro účastníky silničního provozu i obyvatele obce.

"Jak mi dopravní inženýr vysvětlil, průjezd zaměstnanců Vámi jmenované firmy jde vyřídit zcela legální cestou, pokud nemají jinou možnost, jak se dostat do práce, zajdou na Odbor dopravy Městského úřadu v Náchodě a zažádají o výjimku, potvrzením se pak prokážou při případné kontrole," poradila Eva Prachařová a dodala: "Jak sám jistě víte, o konečném umístění dopravních značek nerozhoduje Policie ČR, ale správce komunikace. Policie zaujímá pouze poradní a doporučující stanovisko, vždy se zřetelem na bezpečnost a plynulost silniční dopravy."

Dodala, že se podařilo vyjednat přerušení uzavírky z Dolní Radechové do Horních Rybníků. Viz. předchozí článek. 

Bez vyjádření policie výjimku nevydají

Jeden ze zaměstnanců navštívil Odbor dopravy Městského úřadu v Náchodě se žádostí o vystavení výjimky, kde mu jednak sdělili, že úsek je už dočasně otevřen, a jednak vysvětlili, že bez kladného stanoviska policie výjimku stejně vydat nemohou...

Za zpoždění a prodloužení uzavírky může Jan Birke

Ten samý den odpoledne, tedy v pondělí 5. 11. 2012, jsme telefonovali starostovi Dolní Radechové Janu Michelovi a chtěli vědět proč nečinil kroky vedoucí ke zkrácení doby uzavírky a ke zmírnění následků uzavírky pro místní obyvatele i pro obyvatele okolních obcí a měst jak ho z této nečinnosti Náchod obviňuje.

"A co bych jako měl dělat," reagoval starosta Jan Michel. "Já si asi budu muset vážně promluvit s mluvčí Ninou Adlof, protože nevím jak na to přišla. Je to akce ŘSD, snažím se komunikovat s dodavatelskou firmou. Jestli chcete tak se přijeďte zítra podívat a já vám k tomu řeknu víc. Anebo víte co, napište si tam co chcete, já už o tom nechci mluvit. Lidi mi tady nadávají, a když slyším, že jsem měl dělat ještě víc od Náchoda, který to o měsíc zdržel, pan starosta Birke kvůli Euru, mistrovství Evropy ve fotbale, ...to všechno zabrzdil ... ty práce a odsunulo se to, tak co si o tom člověk má myslet... To mě teda mrzí," rozzlobil se starosta Jan Michel.

Na naši otázku jaký vliv mělo odsunutí na délku uzavírky starosta Jan Michel znovu zopakoval svoje pozvání k tomu, abychom ho druhý den navštívili a natočili s ním vysvětlující rozhovor.

Ještě ten den jsme dvě hodiny v podvečer natáčeli obrázky z uzavírky, které bychom mohli použít k rozhovoru se starostou.

V úterý 6. 11. 2012 ve 13 hodin jsme se tedy dostavili s veškerou technikou pro natočení rozhovoru opět do Dolní Radechové, tentokrát ne na staveniště jako den před tím, ale do kanceláře obecního úřadu. Hned ve dveřích nás ale starosta zastavoval s tím, že nám žádné vyjádření neposkytne, že vůbec nechápe proč s ním chceme natáčet rozhovor, když v Náchodě jsme s nikým rozhovor nenatáčeli, a obvinil nás z toho, že se stejně pokusíme jeho případné vyjádření zmanipulovat, zkreslit, vytrhnout z kontextu a že stejně nenapíšeme pravdu, ale to, co se nám bude hodit.

Na naší odpověď, že napíšeme a zveřejníme to, co nám řekne sdělil, že ví o našem sporu s náchodskou radnicí ohledně výběrového řízení na náchodskou televizi (Pravděpodobně měl na mysli tuto kauzu - klikněte pro podrobnosti a tuto související kauzu), a že se jen snažíme zneužít jeho osobu v našem boji s Náchodem.

Ujistili jsme ho, že nikoho nezneužíváme, že naše upozorňování na nesrovnalosti s výběrovým řízením na dodavatele TV vysílání nemá a ani nesmí mít žádný vliv na jiné reportáže, a že je naší povinností poskytnout prostor všem stranám. Pokud jeho osobu Náchod obvinil z nečinnosti, musíme mu dát prostor k vyjádření a to právě děláme. Zeptali jsme se ho zda od včerejšího telefonického rozhovoru s námi už hovořil s tiskovou mluvčí Ninou Adlof nebo s kýmkoliv z Náchodské radnice. Jan Michel odpověděl že ne.

(KOMENTÁŘ: Měli jsme z toho velmi špatný pocit. Pravděpodobně s Náchodem mluvil. Tam ho informovali o našem sporu, který se stavbou mostu vůbec nesouvisí, a varovali ho před námi. Možná se mu i za nešťastnou formulaci omluvili a doporučili mu, že nejlepší bude, když to nechají odeznít, takzvaně vyšumět. Tento způsob náchodská radnice volí poměrně často při zjištění problémů. Stejně se zachovala v případě zrušené náchodské pouti, stejným způsobem radnice vyřešila nesrovnalosti s dalšími výběrovými řízeními atd.

Starosta Jan Michel se před námi choval zmateně, jakoby byl ve dvojích kleštích a nevěděl jak z nich ven. Nejdříve nám předložil sepsané vyjádření, které, když jsem v něm na první pohled poznal časové nesrovnalosti, nám zase rychle sebral, pak souhlasil s natočením krátkého vyjádření a když jsme začali stavět techniku, zase si to rozmyslel. Měli jsme pocit, že Dolní Radechová je otrokem Náchoda spoutaným v řetězech. To vše jsou ale jen intenzivní pocity, které není možné prokázat a podpořit důkazy. Alespoň nyní ne. KONEC KOMENTÁŘE)

 

V závěru jednání v dolnoradechovském úřadu se nám alespoň podařilo získat příslib starosty, že upraví své písemné vyjádření a pošle nám ho emailem. To nyní zveřejňujeme.

---------------------------------

Vyjádření Obce Dolní Radechová ke stavbě mostu:

Zahájení stavby se nejprve oddálilo z důvodu pozdějšího vydání povolení Krajského úřadu
Královéhradeckého kraje, odboru dopravy a silničního hospodářství a splnění podmínek
Policie ČR. Dále pak bylo zahájení stavby odsunuto o přibližně jeden měsíc z důvodu konání
ME ve fotbalu v Polsku a na Ukrajině. Proto z původního květnového termínu byl nakonec
termín červencový.
Zahájení stavby prováděcí firmou bylo ovlivněné také tím, že firma počítala se stavbou
v dřívějším termínu, proto musela své kapacity použít jinde. Z tohoto důvodu se na této stavbě
spíš nepracovalo a množily se oprávněné stížnosti. Postupně se situace zlepšovala, ale bylo
jasné, že do 17.9. nebude umožněn průjezd přes stavbu pro autobusovou linkovou dopravu a
integrovaný záchranný systém. Z tohoto důvodu bylo na 25.9. svoláno jednání za přítomnosti
zástupců prováděcí firmy, Krajského úřadu-odboru dopravy a silničního hospodářství,
investora-ŘSD ČR, Obce Dolní Radechová a Obce Zábrodí. Na tomto jednání byl dohodnut
termín ukončení akce na 23.11.2012, který by již měl být dodržen.
Obec Dolní Radechová při této stavbě byla jenom jako účastník, na jehož katastrálním území
se stavba realizuje. V žádném případě proto nemohla zasahovat do výběru dodavatele a
termínu zahájení a ukončení akce. Přesto se starosta snažil neustále upozorňovat zástupce
investora na rychlost probíhajících prací a byl nápomocen stavbyvedoucímu (jednání
s majiteli sousedních nemovitostí, poskytnutí kanceláře a ubytování pracovníků). Za to se mu
dostalo měrou vrchovatou petic, výhružných e-mailů a telefonátů…

S pozdravem

Ing.Jan Michel

starosta obce Dolní Radechová

---------------------------------------------------------

Obyvatelé Dolní Radechové bydlící v blízkosti mostu nám sdělili, že vůbec nechápou proč byl most kompletně vyměněn. Podle jejich názoru stačilo opravit vymletý základ klenby. Sledovali bagristu, jak se mu nedaří klenbu zbourat. Podle nich měl starý most obrovskou nosnost a při troše péče by vydržel několikanásobně déle než vydrží tento nový most.

 

Přidat.eu RSS

Nelíbí se Vám v tomto článku nějaká chyba, nepřesnost nebo máte další informace k tématu?
Napište nám! Nejlepší příspěvky zveřejníme.

Líbil se Vám článek (a obrázky s videem pokud je obsahuje)? Prosíme, klikněte na "To se mi líbí",
lajkujte, tweetujte, googlujte-plusujte a sdílejte na svých dalších oblíbených sítích. Děkujeme.

Pridat.eu


Reklama:
Přečtěte si také: Kauzy
V prostorách náchodského zámku je zajímavá výstava o Lázních Běloves a stáčírně Idy. Web radnice o ní ale neinformuje

V prostorách náchodského zámku je zajíma... V prostorách náchodského zámku je k

Týdeník 5+2 dny tisknul jako když lže

Týdeník 5+2 dny tisknul jako když lže... Dne 3. května 2012 zveřejnil Jiří M

Redaktor Jiří Máslo pravděpodobně vymýšlí další článek...

Redaktor Jiří Máslo pravděpodobně vymý...   Redaktor týdeníku 5+2 dny Jiří M

Existuje podezření, že Město Náchod nevybírá pro svoje zakázky nejvýhodnější dodavatele

Existuje podezření, že Město Náchod nevy... Radnice v Náchodě opravuje v těchto d

Náchod vystrnadil Vavřineckou pouť na louku za město

Náchod vystrnadil Vavřineckou pouť na louk... O víkendu se v Náchodě uskutečnila d

Starostové kategoricky protestovali proti těžbě břidlicového plynu

Starostové kategoricky protestovali proti t... Stovky lidí řešily 6. března v Nách

Náchodská nemocnice vymáhá dluhy, prý musí!

Náchodská nemocnice vymáhá dluhy, prý mu... Oblastní nemocnice v Náchodě předala

Druhé výběrové řízení na dodavatele TV vysílání Náchoda

Druhé výběrové řízení na dodavatele TV... Dnes, v 11:41 hod., jsem se přihlásil

Fotogalerie z dnešního soudu - náchodský pivovar

Fotogalerie z dnešního soudu - náchodský ... U Krajského soudu v Hradci Králov

Výběrové řízení na dodavatele TV vysílání Náchoda

Výběrové řízení na dodavatele TV vysíl... Upozornění: majitel tohoto webu a auto

Náchoďané se už nebudou kutálet blátivým srázem ze sídliště u nemocnice

Náchoďané se už nebudou kutálet blátiv... Obyvatelé sídliště u nemocnice v Ná

Starosta informoval o nebezpečí hrozící Náchodu

Starosta informoval o nebezpečí hrozící N... V průběhu včerejší tiskové konfere

You are here:   HomeDopravaNáchod obvinil dolnoradechovského starostu z nečinnosti

Oblíbené

Pomůžete nám?

Našli jste pravopisnou chybu?
Našli jste faktickou chybu?
Našli jste nefunkční odkaz?

Chcete nahlásit právní záležitosti?

Máte zajímavé informace
o námi popisovaném místě,
osobě nebo události?

Víte jak se tomu místu říká,
co zajímavého se tam stalo,
vlastníte historické nebo
jinak zajímavé fotografie?

Chcete u nás reklamu? 

Připravujete zajímavou akci?

Jste svědkem aktuální události?

Prosíme, dejte nám o tom vědět.

 

  Počasí 
 srážky - zdroj: www.chmi.cz

aktuální srážky

Počet přístupů

Starý web navštívilo
1,5 miliónu lidí. Děkujeme.
Nový web byl spuštěn
20.10.2010 ve 20:10:20 hod.
Počet všech nových otevření:

Info o novinkách

Jsme na Facebooku.

Twitter.
Další možnosti.

Reklama